Vaadake Fiber Force'i videot!

Kuidas Fibre Force toimib?

Fibre Force-tehnoloogia kujutab endast Ceresiti krohvisegudes kasutusel olevat mineraalsete ja looduslike kiudude sünergilist kombinatsiooni, mis tagab segu jäigale tsemendipõhisele maatriksile täiendava sarrustuse.

Segu rasketes ilmastikutingimustes hästi toimiv armeeritud maatriks on elastsem ja vähem vastuvõtlik termilistele pingetele.

Sellise ainulaadse kiudude kombinatsiooniga tugevdatud liim- ja armeerimissegu on vastupidav ja suudab taluda tugevat lööki. Maatriksis olevate kiudude täiendav 3D-struktuur aitab hajutada löögienergiat ja vähendada mikropragude arvu.

Samuti parandavad kiud pragunemisjärgset käitumist, kasutades juba mikropragunenud materjali mehhaanilist sidumist ja takistades pragude edasiminekut.

Ceresiti Fibre Force-tehnoloogia põhised soojustussüsteemide jaoks mõeldud liim- ja krohvisegud tagavad:

Kiud tugevdavad täiendavalt liim- ja armeerimissegu jäika tsemendipõhist maatriksstruktuuri. Tänu ainulaadsele kombinatsioonile on see vastupidav, suutes taluda tugevaid lööke. Kiud loovad omalaadse hajutatud sarrustuse, mis tugevdab liim- ja armeerimissegu pinda ja tagab kihi struktuuri kuuluvate kiudude ja täiuslikult ühilduva klaaskiudvõrgu tõttu topelttoetuse.

Segu rasketest ilmastikutingimustest tingitud pinge all tõhusalt toimiv armeeritud maatriks on elastsem ja vähem vastuvõtlik termilistele pingetele. Fibre Force'i spetsiifiline kolmemõõtmeline maatriks loob koos klaaskiudvõrguga läbitungimatu ja täiendava konfiguratsiooni, tagades suurepärase paindlikkuse ja elastsuse.

Kiudude loodav täiendav 3D-stuktuur aitab hajutada löögienergiat ja vähendada mikropragude arvu.

Tänu suurepärasele elastsusele väldib Fibre Force-tehnoloogial põhinev segu koos klaaskiudvõrguga nii pragude kui mikrokriimustuste teket ja kompenseerib välistest teguritest (nagu kõrge üle 90 ° temperatuuriamplituud) tingitud pinget. Kiud parandavad pragunemisjärgset käitumist, liites mikropragunenud materjali mehhaaniliselt ja blokeerides pragude edasiminekut. Seetõttu võime käsitleda Fibre Force-tehnoloogia põhist krohvisegu uuendusliku komposiitmaterjalina.

Lihtne segamine tagab väga plastilise ühtlase massi. Optimeeritud veepidavus tagab klaaskiudvõrgu väga hea segusse kinnitumise, värske segukihiga ühilduvuse, värske segu pikema kasutusaja ja optimaalse kelme moodustumise aja. See on eriti oluline suurte fassaadipindade või keeruliste temperatuuri- ja niiskustingimuste puhul.

Peale selle on Fibre Force-kiude sisaldavaist segudest tehtud armeerimiskiht sile, hõlbustades kruntimise või krohvimisega seotud tööde teostamist.

Fibre Force-tehnoloogia põhine elastne ja löögikindel liim- ja armeerimissegu tagab kogu süsteemi parema vastupidavuse, mis tähendab vastupidavust termilistele pingetele, mehhaanilistele löökidele ja niiskuse mõjule.

Fibre Force-tehnoloogia põhised liim- ja armeerimissegud on samuti vastupidavad vee sissetungimisele ja lasevad veeauru läbi. Elastse silikoonkrohvi CT 74, isepuhastuva silikoonkrohvi CT 75 või Aquastatic-tehnoloogia põhise silikaat-silikoonkrohviga CT 174 või CT 175 viimistlemine (mis kõik põhinevad veehülgavust, väga madalat veeimavust ja veeauru läbilaskvust tagaval DoubleDry-tehnoloogial) parandab kogu soojustussüsteemi tehnilisi ja kasutatavuse näitajaid.

Väheimavate, hästi auru läbilaskvate ja ühtlasi elastsete krohvkatete ning Fibre Force-tehnoloogia põhiste hajutatud sarrustusena toimivate liim- ja armeersegude kiudude vaheline sünergia tagab elastsema ja ilmastikukindlama süsteemi. Selle tagajärjel muutub see veelgi vastupidavamaks välistele teguritele nagu suur temperatuurikõikumine või niiskustase ning mõjutab süsteemi üldist stabiilsust ja selle ilmastiku- ja löögikindlust. Veel üks süsteemi suurest temperatuurikõikumisest tingitud mikropragunemisele ja pingetele vastupidavuse eelis on krohvikatte laiem värvipalett.

Tavaliste soojustussüsteemide puhul soovitatakse kasutada suurema kui 25% valguse peegeldumisväärtusega (HBW/LRV) värvitoonis krohve ehk üsna heledaid värvitoone. Selle põhjuseks on asjaolu, et neeldunud päikesekiirgus soodustab termiliste pingete teket. Tegemist on mikropragunemist ja mõnikord isegi fassaadisüsteemi mõnede osade lagunemist ja allakukkumist põhjustava nähtusega.
Ceresiti Fibre Force-tehnoloogia põhiste Self Clean või Aquastatic-süsteemi kasutavate krohvisegude CT 85 või CT 190 ja DoubleDry-tehnoloogia põhiste silikoonkrohvide CT 74 ja CT 75 või silikaat-silikoonkrohvide CT 174 ja CT 175 kasutamise korral on värvivalik laiem ja valida saab tumedamaid 18% ja madalama HBW/LRV väärtusega toone.

Krohvisegu mikropragunemist peatavate kiudude ainulaadne kombinatsioon

Hajutatud kiud on segu tsemendipõhisesse maatriksisse hästi kinnitunud ning on mõeldud pragude leviku takistamiseks ja mõnede sisemiste jõudude osaliseks ülekandmiseks kriimustamise järel. Kohas, kus kiud on prao kinni pidanud, püsib materjal tervena.

Tootevalik