Põhiomadused

BT 18 Isoleerkile

Iseliimuv bituumenisolatsioon, kasutamiseks temperatuuril alates +5 °C.

Omadused

• kohene vee- ja vihmakindlus
• külmalt pealekantav
• elastne ja pragusid kattev
• koos BT 26-ga kantav ka niisketele pindadele
• kulu: 1,08 kg/m2

Kirjeldus

BT 18 kasutatakse keldriseinte, garaažikatuste, rõdude, terrasside, siseõuede jne. hüdroisolatsiooniks. Sobib ka hoonete ja konstruktsioonide vertikaal- ja horisontaalpindade tihendamiseks niiskuse ja põhjavee vastu. Iseliimuv isoleerkile BT 18 kantakse siledale aukudeta pindadele nagu betoon, valatud põrandad, krohv, bituumen, puit, metall, keraamilised plaadid ja soojusisolatsioon (PUR, ESP).

Samm-sammult

Aluspinna ettevalmistamine

BT 18 alused pinnad peavad olema tasased, tugevad, tihedad, kuivad ja puhtad. Kõiki mineraalseid aluspindu tuleb enne BT 18 kasutamist kruntida vahendiga Ceresit BT 26 selle kasutusjuhendi järgi. Metall-, plast- ja vahtpolüstüreenpindu ei ole vaja kruntida. BT 26-ga krunditud pinnad võivad olla veidi niisked.

Enne BT 18 liimimist tuleb veenduda, et BT 26 krundikiht on kuivanud, kõva ja ühtlase musta värvusega. Lisaks on tarvis kontrollida krundikihi nakkuvust. Selleks liimige väike BT 18 riba aluspinnale, suruge see tihedalt pinna vastu ja rebige seejärel lahti. Kui üle 30% krundikihist aluspinna küljest eemaldub, ei ole nakkuvus veel piisav. Siis tuleb mõni tund oodata ning sama katset korrata. Krundikihi nakkuvus on piisav, kui BT 18 riba on võimalik vaid jõuga lahti rebida. 5 cm laiuse BT 18 riba puhul peab vastav jõud olema üle 0,1 kN.

Tööde käik

1. BT 18 mõõtulõikamine

Vajalike mõõtmetega ribad võib lõigata laual terava noa abil. Pärast lõikamist keerake ülejäänud kile uuesti rulli.

2. Nurkade ja servade isoleerimine

BT 18 isoleerkilega katmist alustatakse nurkade, servade ja äärte tugevdamisest. Kõikidesse nurkadesse (nii nõgusatesse kui ka kumeratesse) liimitakse sobiva suurusega kiletükid Ceresiti kilede paigaldusjuhendi joonistel näidatud juhiste järgi.

Kõikidesse nurkadesse ja servadele on kõigepealt tarvis liimida BT 18 rullist lõigatud 30 cm laiused tugevdusribad.

3. Liimimine

Materjaliribad asetada ettevalmistatud aluspinnale ja eemaldada kaitsekile. Kinnitada isoleerkile seintele vertikaalselt, suunaga ülevalt alla. Sealjuures tuleb järgida alltoodud juhiseid:

- mõõtulõigatud riba alguses tõmmata kaitsekile umbes 1 m ulatuses aeglaselt lahti ja rullida kokku;

- riba panna liimuva poolega ettevalmistatud aluspinnale ja eemaldada ülejäänud kaitsekile;

- suruda isolatsiooniriba harja või lapiga aluspinna vastu, sealjuures tuleb alustada keskelt, et vältida riba murdumist ja õhumullide tekkimist;

- lõpuks siluda liimitud isolatsiooniriba kummirulli abil üle. Eriti hoolikalt tuleb siluda üksikute ribade ülekatteid (laius vähemalt 8 cm). Eluruumide kohal paiknevate pindade isoleerimisel soovitatakse Ceresit BT 18 isoleerkile peale kanda kahe kihina.

4. Ülaserva kinnitamine

Vertikaalpindadel tuleb ülemine kileserv kinnitada mehaaniliselt paigaldatavate krohvialuste metall-liistude või sokliliistude abil.

Kinnitusliistu kohal paiknev isoleerkile ülaserv tuleb üle pahteldada CP 43 massiga. Kui isoleerkile lõpeb kavandatud vööndist allpool, tuleb pahteldada ka kinnitusliist.

5. Kaitsekihid/isolatsioonikiht ja süvendite täitmine

BT 18 isoleerkilet tuleb kaitsta kahjustuste eest vastavate drenaažiplaatide või kangastega, mis on kinnitatud selliselt, et need ei kuku pärast kruntimisvahendi tahkumist alla. Isolatsiooniplaate, näiteks ekstrudeeritud vahtpolüstüreenist, võib kinnitada Ceresit CP 43 bituumenmassiga. Pärast isolatsioonitööde lõpetamist tuleb süvendid täita 72 tunni jooksul.

Selleks võib kasutada ainult liiva, väikeste graanulitega liiva-kruusa segu või muud granuleeritud materjali. Süvendid täita täitematerjaliga ning tihendada 30 cm paksuste kihtidena