CL 525 Trapitugevdus

Iseliimuv butüüliga kangas trappide ja läbiviikude tugevdamiseks ja hüdroisoleerimiseks

Omadused

  • iseliimuv – tugev nake metalli, klaasi, puidu ja betooniga
  • püsivalt veekindel ja elastne
  • lahustivaba, ei sisalda kahjulike aineid
  • tagab püsiva ühenduse
  • vastupidav rebimisele
  • ei kaota aja jooksul oma omadusi
  • ei määri

Kirjeldus

Trapitugevdus CL 525 on ette nähtud elastsete veekindlate ühenduste loomiseks trappide ja muude läbiviikude ümber. Sobib kasutamiseks koos Ceresit hüdroisolatsioonisegudega CL 50, CL 51 ja CR 166. Trapitugevdus tagab läbiviikude ümbruse veetiheduse ja elastse ülemineku ühelt materjalilt teisele. Võib kasutada nii põrandatel ja seintel.

 

Samm-sammult

Aluspinna ettevalmistamine

Aluspinnad peavad olema tugevad ja puhastatud nakkumist takistavatest ainetest. Imavad aluspinnad tuleb kruntida Thomsit R 766 kruntimisvahendiga lahjendatuna veega 1:4, Kipspinnad ja mitte-imavad aluspinnad kruntida lahjendades 1:1.

 

Tööde käik

CL 525 asetatakse trapi augule fliiskangaga pool üles nii, et trapi koht jääb keskele. Seejärel murtakse üks trapitugevdustüki pool teise peale ja eemaldatakse sellelt kaitsekile. Ülestõstetud pool asetataks tagasi ja surutakse butüül tugevasti vastu põrandat, et tekiks liimliide butüüli ja põranda vahel. Sama protseduuri korratakse teise poolega. Kui kogu tugevdustükk on  põrandale kinnitatud, siis lõigatakse sellesse ava ning paigaldatakse pingutusrõngas trapitootja juhiste kohaselt. Butüültüki servad kaetakse Cereist hüdroisolatsiooni massiga CL 50, CL 51, CL 60 või CR 166 ning asetatakse sellele kogu serva pikkuses Ceresit CL 89, CL 252 või CL 152 tugevduslindi ribad. Tugevdusribad peavad ulatuma vähemalt 5mm laiuselt trapitugevdustükile ja nakkuma altpoolt 100%. Seejärel kaetakse kaetakse kogu põrand esimese hüdroisolatsiooni massi kihiga. Järgmine kiht kantakse peale vastavalt hüdroisolatsioonimassi kasutusjuhendile.