Vannitoad ja köögid

Vannitoad ja köögid

Raske on ette kujutada kaasaegset vannituba, duši- või pesuruumi ja kööki ilma kauni disaini ja suurepärase pinnatehnoloogiaga keraamiliste plaatideta. Keraamilisi plaate kasutatakse sageli kõrge niiskustaseme, kemikaalide ja abrasiooniga kokkupuutuvatel pindadel. Plaaditud põrandatelt ja seintelt oodatakse kena välimuse säilimist ja pikka kasutusiga. Seetõttu on selliste detailide nagu hüdroisolatsiooni, servakatte, õige vuugi- ja liimi valik olulised tegurid.

Samm-sammult

1. samm

Aluspinna ettevalmistamine

Aluspinna kontrollimine ja ettevalmistus on kahjunõuete vältimiseks ja kauakestva tulemuse tagamiseks olulise tähtsusega. Põhimõtteliselt peab aluspind täitma järgmised tingimused: ta peab olema piisava kandvusega, kuiv, tasane ning tolmu- ja rasvavaba. Lisateavet kõigi eelnevate sammude kohta (niiskustaseme mõõtmine, aluspinna seisukorra kontroll, kruntimine) leiate ettevalmistuse peatükist.

2. samm

Hüdroisolatsioon

Vale oleks eeldada, et täiesti plaaditud sein või põrand on veekindel. Vuugid lasevad niiskuse ja vee aluspinda, põhjustades pikaajalist kahju. Mõned pinnad puutuvad veega otse kokku; need on duši- ja abiruumide seinad ja põrandad, samuti vannide ja valamute ümbrus. Neid pindu tuleb kaitsta spetsiaalsete plaadialuste hüdroisolatsioonikihtidega. Esmalt tuleb pind korralikult tihendada ja seejärel kinnitada plaadid - see on niiskusega kokkupuutuvate pindade puhul kehtiv põhiprintsiip. Ceresiti plaatidealune isolatsioonisüsteem on tõhus ning hõlpsasti ja kiiresti paigaldatav.

3. samm

Plaatimine ja vuukimine

Sobiva segu valimine sõltub aluspinna iseloomust (põrandaküte) ja suuresti kasutatavatest plaatidest: keraamilised, portselan-, looduskivi- või klaasmosaiikplaadid. Ceresit pakub kaasaegsele vannitoale või köögile lõppviimistluseks sobivat plaatimissegu ja laia valikut vuugitäiteid.