Terrassid, rõdud ja siseõued

Terrassid, rõdud ja siseõued

Rõdude ja terrasside ehitamine ei kujuta endast raketiteadust, kuid nagu paljude muudegi asjade puhul peitub kurat pisiasjades.Loodusjõududega kokkupuutuv ehitus peab vastama rangetele ehitusfüüsikalistele nõuetele. Iga planeerimis- või ehitusviga võib tuua kaasa otsesed järelmid ja konstruktsioonikahjustused. Projekteerides tuleb kõigepealt üle vaadata konstruktsiooni tüüp ja seejärel valida kasutatavad materjalid. Ceresit toetab projekteerimist ja ehitamist omavahel täiuslikult ühilduvate toodetega: meie süsteem hõlmab tervet pakasele, niiskusele ja temperatuurimuutustele vastupidavate toodete sarja alates aluspinna ettevalmistamiseks ja hüdroisolatsiooniks vajalikest toodetest kuni vastavate plaatimis- ja vuugisegudeni.

Samm-sammult

1. samm

Aluspinna ettevalmistamine

Enne hüdroisolatsiooni ja pinnakatet puuduvate otsuste langetamist tuleb kindlasti katsetada ja hinnata aluspinna tüüpi ja seisukorda. Vesi peab saama ära voolata, mistõttu õuealale tuleb tingimata rajada tõhus äravoolusüsteem. Rõdud ja terrassid projekteeritakse vähemalt 2% kaldega.

2. samm

Hüdroisolatsioon

Väärtuse parimaks säilitamiseks ja konstruktsioonikahjustuste vältimiseks tuleb terrassi projekteerimise tagada väga hea hüdroisolatsioon. Terrasside, rõdude ja siseõuede projekteerimise juhised leiate kohalikest ja EL eeskirjadest. Ceresit pakub üksikasjalikku teavet rõdude ja terrasside plaatimissüsteemi käsitlevas brošüüris.

3. samm

Plaatimine

Keraamilised ja looduskiviplaadid sobivad suurepäraselt rõdu- ja terrassipõrandate katmiseks, pidades oskusliku paigalduse puhul kaua vastu. Välistingimustes tuleb liimsegu kanda pinnale nii, et plaatide tagakülg oleks täielikult kaetud (100% katvus). Liimiga täielikult katmata plaatide alla võib hakata kogunema vesi. Liimi sisse jäänud niiskus tekitab varem või hiljem mitmesuguseid probleeme alates plaadivuukide värvimuutustest kuni külmakahjustuste ja plaatide lahtitulekuni. Ceresit pakub rõdu ja terrassi jaoks äraproovitud ning  süsteemseid plaatimistooteid.