DUŠIRUUMIDE JA MUUDE NIISKETE RUUMIDE PLAATIMINE

Mida on vaja teada

Väga niisketes ruumides puutuvad seinad pidevalt või aeg-ajalt kokku vee ja auruga. Seda fakti tuleb näiteks vannitoa plaatimisel silmas pidada..

Tavaliselt leiab selliseid pindu vannitoas, tualetis, pesuruumis ja köögis (pritsmekaitseplaadid). Teiste sõnadega: kõik elamupinnad, milles leidub vett ja sanitaarseadmeid.

Nagu te kindlasti teate, on selliste seinte kaitsmine väga oluline. Kui pindu enne plaatimist korralikult ei isoleerita, võivad tekkida raskesti parandatavad ja kulukad kahjustused. Vesi võib näiteks hoone konstruktsiooni lekkida, soodustades hallituse ja seente kasvamist. See on eriti ohtlik niiskustundlike materjalide puhul nagu kipsplaat või puit. Niiskudes võivad nad oma isoleerivad omadused ja stabiilsuse kaotada ning kahjustused süvenevad.

Veekindel kaitse

Selliste probleemide ennetamiseks ärge jätke midagi juhuse hooleks. Niiske ruumi jaoks hüdroisolatsiooni valides pidage alati silmas soovitud kaitsetaset. See sõltub aluspinna niiskusest. Eelmainitud juhtudel sobib plaatide alla tõenäoliselt vedela hüdroisolatsioonimassi ja tihenduslindi kombinatsioon. Nad on kiired ja hõlpsasti kasutatud ning kaitsevad koos piisavalt vee eest. Vedel vahend põhineb tavaliselt süsteetiliste vaikude dispersioonil ja kantakse pärast segamist peale kahe kihina (kokku u 1,0 mm paksuselt), muutes nii isolatsiooniefekti maksimaalseks ja saavutades tasase pinna. Esimene kiht kantakse peale pintsliga. Enne teist kihti oodake u 90 min. Kuni esimene kiht on veel värske paigaldage kriitilistel pindadel kihtide vahele tihenduslint. Lint on väga elastne ja suure tõmbetugevusega. Lisaks on see vananemis- ja alusekindel, isoleerides tõhusalt plaatidevahelisi vuuke ja -segu.

Miks kasutada vedelat massi? Sest see on:

 • ideaalne väga niiskete ruumide jaoks
 • veekindel, tagades vuukideta katte isegi ebatasasel pinnal
 • mugav paigaldada "takistuste" nagu seina- ja põrandavuugid, torude läbiviigud jne ümber
 • väga elastne, kattes hästi aluspinna praod
 • praktiline, kuna sama massi kasutatakse lohkude täitmiseks; kahjustatud kihtide hõlpsaks parandamiseks
 • väga hea nakkega erinevate materjalidega nagu mineraalsed pinnad, krohv või puitkiudplaadid jne
 • sobib isegi suure kasutusega ruumidesse

Meie kõrgekvaliteetsetele toodetele võite kindel olla

Nagu paljud ehitajad ja investorid on oma nahal kogenud, ei ole hea mõte hoida kokku vales kohas, eriti isolatsiooni puhul. Hiljem on  remondikulud tavaliselt palju suuremad. Ennast tõestanud kvaliteediga hüdroisolatsioonimaterjale võib kasutada nii jäikadel kui elastsetel aluspindadel nagu kerged vaheseinad või põrandaküte. Neid saab kasutada ka aluspinna pragude täitmiseks. Neid iseloomustab väga hea nake ja nad on vastupidavad klooritud kraaniveele ja lubjaveele. Niiskesse keskkonda hüdroisolatsiooni valimisel tehke endale kõigepealt selgeks süsteemi tehniline dokumentatsioon. Te näete, et kogu kvaliteedisüsteem ühendab endas hoolikalt valitud isolatsioonitooteid nagu kõrgekvaliteetseed tihenduslindid, liimid ja vuugisegud. Lisaks on neil tootja garantii, mis tagab tõhusa kaitse.

Mida teha ja mida mitte

Oma elu kergendamiseks niiskete ruumide hüdroisolatsiooni tegemisel võivad kasuks tulla järgmised nõuanded:

 • valmistage aluspind korralikult ette. Kui lahtised osakesed, tolm ja rasv jäävad eemaldamata, võib isolatsioon maha koorduda.
 • Isolatsioon kantakse ainult kuivale pinnale, et kile oleks veel pingul ja kuivamisaeg poleks liiga pikk.
 • Vedelat vahendit ei tohi lahjendada, sest selle kvaliteet võib halveneda.
 • Isolatsioonimassi saagu pigem rohkem kui vähem. Kui ruutmeetril on vähem massi, ei pruugi hüdroisolatsioon toimida.
 • Kriitilistes kohtades kasutage sobivaid linte ja mansette. Nii saab isolatsioon tugevam ja niiskus ei pääse aluspinda.
 • Enne toote pealekandmist lugege kindlasti tootjajuhendid hoolikalt läbi.
 • Hoidke tooteid ettenähtud tingimustes (nät. temperatuuril).