Kuidas parandada krohvseinu

Uus krohv vana peale

Kahjustatud krohvseinte parandamiseks pole vana krohvi eemaldamine ei parim ega odavaim mõte. Enamasti on mõistlikum vana krohv üle krohvida.

Üks parimaid kahjustatud krohvi parandamise viise on see eemaldamise asemel üle katta. See pole mitte ainult lihtsam, vaid ka mõttekam.

PUHASTAGE VANA KROHV ÄRA

Kõigepealt tuleb vana krohvipind, eriti kahjustatud ja saastunud osad tolmust, suitsust ja muudest saasteainetest puhastada. Parim viis on kasutada puhastusvahendit CT 98, seejärel survevett ja pehmet harja, pidades silmas, et veejuga tuleb hajutada. Liiga tugev juga võib parandamist vajavates kohtades olukorda halvendada. Seente või vetikatega kaetud fassaadil soovitame kasutada spetsiaalset kontsentraati, mis suudab nad fassaadilt eemaldada.

Fungitsiidikontsentraadi kasutamine

Kohtades, kus on toimunud nn bioloogiline rünnak hallituse ja vetikate näol, kandke pestud fassaadile pintsli või pihusti abil fungitsiidikontsentraati.

Kahjustatud osade parandamine

Remontige mehhaaniliselt kahjustunud soojustusega ja katkenud sarrustusvõrguga seinaosad. Selleks tuleb antud kohast krohv nurklihvija või muu sobiva tööriista abil eemaldada. Võrk tuleb ära lõigata ka eemaldatud ala ümbrusest. Seejärel lõigake sobiv tükk soojustust ja liimige see vastavasse kohta.

Liim- ja vuugisegu pealekandmine

Kui segu või PU-liim on tahenenud, kandke tühjale pinnale segu ja pange võrk sisse. Võrk paigaldatakse u 10 cm ülekattega, seepärast lõigake suurem tükk.

Krohvimine

Pärast krohvipinna puhastamist ning soojustuse ja sarrustuse parandamist on aeg uus krohv peale kanda. Otse õhukesele selgetekstuurilise kihile kandmine võib põhjustada probleeme ega ole säästlik. Ebatasasuste vältimiseks tuleb vana krohvi liimi ja tugevdusseguga siledaks ajada. See on mugavam kui hõlpsam kui ebatasase krohvi lihvimine.

Kui aluskiht on kuivanud, tuleb peale kanda krunt, mis on õhukesekihilise krohvi puhul vältimatu. Aluskihti kasutamine parandab krohvi nakkevõimet ja vähendab aluspinna omadustest või valest ettevalmistusest põhjustatud laikude tekkimist.

Õhuke krohvikiht kantakse peale u 4 tunni pärast, kui krunt on täiesti kuiv. Ülevärvimiseks mõeldud mineraalkrohv tuleb atmosfääritingimustele vastupidavaks muutmiseks katta värvikihiga. Kandke krohv roostevaba kellu abil umbes täiteaine graanulite paksuse ühtlase kihina ettevalmistatud pinnale. Koguge liigne materjal ämbrisse kokku ja segage sisse. Ülejäänud pind siluge plasthõõrutiga.

Krohv kuivab sõltuvalt pinnast, temperatuurist ja suhtelisest õhuniiskusest 12-48 tundi. Krohvimise ja kuivamise ajal peab õhutemperatuur olema +5 °C kuni +25 °C ja suhteline õhuniiskus alla 80%.

Praktilised aspektid

Materjal kantakse peale märg-märjal meetodil. Üks pind (üks sein või äravoolutorude, paisumisvuukide või muude konstruktsioonielementide vaheline pind) kaetakse korraga ja vähemalt kahel tellingutasemel. Planeerige vaheajad eelnevalt ning vältige nii krohvimise kui kuivamise ajal otsest päikesekiirgust, tuult ja sademeid.